Co każdy kierowca o oponach powinien wiedzieć?

kierowca-opony-auto

Niestety wiedza wielu kierowców dotycząca opon jest zbyt mała. Najczęściej o oponach myślimy jedynie dwa razy do roku, kiedy wymieniamy je na letnie i zimowe. A to zdecydowanie za mało. Oto porcja wiedzy o oponach, którą poznać powinien każdy kierowca.

Jedną z podstawowych kwestii jest przechowywanie opon. Nie wystarczy zdjąć opony z samochodu i odstawić je w garażu. Opony należy odpowiednio przygotować. Na początek opony musimy dokładnie umyć. Należy pozbyć się z nich wszelkiego brudu.

Warto także sprawdzić stan opon. Jeśli zauważy się, że opona jest w złym stanie lub jest uszkodzona lepiej będzie się takiej opony pozbyć i zakupić nowe. Oczywiście nie trzeba tego robić od razu. Wymiana opon na nowe można nastąpić przed kolejnym sezonie, ale dzięki temu już teraz kierowca będzie wiedział, że czeka go zakup nowych opon i może się do tego wydatku przygotować.

sprawdzanie stanu opony

Przed odłożeniem opon należy je dokładnie zakonserwować. Można to tego celu użyć różnego rodzaju preparatów, które dostępne są w każdym sklepie motoryzacyjnym. Dzięki nim opóźnia się proces starzenia opony. Jeśli przygotowujemy do przechowania opony zimowe pamiętać należy, że nie powinny być one przechowywane np. na balkonie, aby nie były narażone na promienie słoneczne w gorące letnie dni.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu ważna jest diagnostyka pojazdów. Warto dokładnie sprawdzić stan ogumienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *