Dobry machnik

twoj-mechanik-w-krakowie

„Z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność” – okazuje się że ten cytat pasuje do każdego posiadacza samochodu. W końcu jako uczestnik ruchu drogowego kierowca jest odpowiedzialny za bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę po drogach. Ta odpowiedzialność to nie tylko zachowanie, ale też wyposażenie auta. Gaśnica i trójkąt ostrzegawczy są obowiązkowe, a dobre jest też mieć apteczkę. Ważne są też regularne przeglądy i w razie potrzeby naprawy, a to prowadzi nas bezpośrednio do fachowca któremu powierzymy nasze auto. 


Mechanik samochodowy musi cieszyć się dobrą opinią i naszym zaufaniem. Zdecydowanie łatwiej uwierzyć w umiejętności fachowca gdy warsztat samochodowy wygląda schludnie, to znaczy panuje porządek, a w powietrzu unosi się zapach smaru zamiast wódki. Dobry mechanik potrafi ponadto dobrać podejście indywidualnie do klienta. Powinna być dostępna opcja naprawy ekspresowej (oczywiście za dodatkową opłatą). Część prac powinna być ponadto wykonywana od ręki, przy kliencie.
Pamiętasz jeszcze cytat z początku artykułu? Oto inna interpretacja: im większa moc silnika twojego auta, tym większa twoja odpowiedzialność za sprawne działanie maszyny. Jeśli jeździsz potworem z V8 to musisz wybrać mechanika z górnej półki, ponieważ w przypadku wypadku będziesz stanowił ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wielkie BMW to w końcu nie Fiat Tico. Niestety oznacza to że każda twoja wizyta w warsztacie samochodowym będzie odpowiednio droższa, ale z pewnością twoje bezpieczeństwo jest tego warte.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *