Jak kupić dobry używany samochód?

car-893224_1280

W dzisiejszych czasach posiadanie auta i prawa jazdy jest niezbędne w wielu aspektach życia. Samochód jest potrzebny w pracy, przy wyjazdach na wakacje lub przy odwożeniu dzieci do szkoły. Nie każdego jednak stać na zakup nowego auta z salonu. W takim wypadku pozostaje nam zakup auta z rynku wtórnego. Jak jednak kupić używane auto bez wad ukrytych przez sprzedawcę? W pierwszej kolejności należy określić nasz budżet, a następnie rozpocząć poszukiwania w komisach, w prasie i na portalach internetowych.

Auta nie kupujemy „w ciemno”. Przed podpisaniem umowy należy dokonać dokładnych oględzin, sprawdzić przebieg pojazdu i stan blacharki. Na oględziny warto zabrać kogoś, kto zna się na samochodach, jeśli jednak nie masz takiej możliwości przed zakupem sprawdź kiedy był wykonywany przegląd rejestracyjny auta. Jeśli od przeglądu minęło sporo czasu poproś sprzedającego o podjechanie na stację diagnostyczną, gdzie pracownicy wykonają dodatkowy przegląd i wyłapią ewentualne usterki. Jeżeli w pobliżu znajduje się wulkanizacja sprawdź przy okazji stan ogumienia auta.

Kupując samochód pamiętaj, aby wybrać taki, który posiada klimatyzację. Klimatyzacja przynosi ulgę podczas wysokich upałów. Kupując auto zimową porą warto sprawdzić przed zakupem czy klimatyzacja w aucie jest szczelna. Wiele osób sprzedaje auto w zimie licząc na to, że kupujący nie zauważy, że klimatyzacja nie działa właściwie. Jeśli klimatyzacja w kupowanym aucie działa bez zarzutu pamiętaj jedynie aby w sezonie letnim odwiedzić serwis klimatyzacji, gdzie obsługa odgrzyb klimatyzację i uzupełni niedobory czynnika.

Jeśli kupisz auto pamiętaj, że terminowo wykonywany przegląd rejestracyjny, okresowy serwis klimatyzacji i wizyty w wulkanizacji przedłużą życie Twojego auta i sprawią, że jazda nim będzie przyjemna i bezpieczna.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *