Jak znaleźć dobrego mechanika?

accident-1409005_1280

W Polsce jeździ coraz więcej używanych samochodów. Większość z nich jest sprowadzana zza naszej zachodniej granicy. Niestety w dużej liczbie przypadków samochody te są w złym stanie technicznym. Z tego właśnie powodu w pierwszej kolejności powinniśmy znaleźć autoserwis i zaprowadzić tam nowo nabyty samochód. Oczywiście zapewne przeszedłby on badania techniczne, jednak zawsze warto dmuchać na zimne.


Pomimo wszystko zdrowie i życie są ważniejsze i nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie, bo zaoszczędzone parę złotych może doprowadzić do wielkiej tragedii.

Warto również na początku sprawdzić stan ogumienia. Wymiana opon na nowe niestety wiąże się z kosztem zakupy nowych opon, jednak jeśli opony są bardzo zużyte to nie będą odpowiednio odprowadzały wody, a zatem pogorszy się nasze bezpieczeństwo na drodze. Warto zatem sprawdzić jakoś opon w samochodzie zanim zdecydujemy się na dłuższą podróż.

Wszystkie te wymiany i przeglądy możemy wykonać w autoryzowanym warsztacie, jednak czy warto? Chyba mając wiekowe auto, warto udać się do kogoś kogo znamy i zostawić auto u mechanika, który jest z polecenia. Będziemy wiedzieli wtedy, że auto zostanie dobrze zrobione, zostaną naprawione wszystkie usterki i dodatkowo nie zostaniemy naciągnięci na zbyt duże koszty naprawy, które czasem są bardzo zawyżone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *