Najpopularniejsze rodzaje klimatyzacji samochodowych

car-2189877_640

Klimatyzacja samochodowa jest bardzo przydatna zwłaszcza w upalne dni, kiedy musimy pokonać długie dystanse. W dzisiejszych czasach do wyboru mamy praktycznie dwa rodzaje klimatyzacji samochodowej. Pierwsze to klimatyzacja manualna, a druga elektroniczna, która z roku na rok zdobywa coraz większe grono zadowolonych kierowców. Warto wspomnieć również i o tym, że klimatyzacja elektroniczna, bardzo często nazywana jest klimatyzacją automatyczną, co w przypadku niektórych aut jest dużym błędem, ponieważ przykładowo w Oplu klimatyzacja samochodowa automatyczna, jest zupełnie innym typem klimatyzacji.

Klimatyzacje jedno i dwustrefowe

Klimatyzację elektroniczną możemy podzielić na klimatyzację jednostrefową oraz dwustrefową. Jednostrefowa klimatyzacja elektroniczna występuje przeważnie w stosunkowo małych autach, taki jak np. Corsa, czy ADAM. W większych samochodach np. Insignia, jednostrefowa klimatyzacja elektroniczna występuje jako tańsza opcja. Specjaliści od motoryzacji zgodnie twierdzą, że w najbliższych czasach klimatyzacja jednostrefowa całkowicie zaniknie na rzecz nowoczesnej klimatyzacji dwustrefowej.car-2189877_640

Którą klimatyzację wybrać?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście klimatyzacja automatyczna, która zapewnia kierowcom bardzo duży komfort. Dzięki prostemu panelowi możemy ustawić sobie swoją ulubioną temperaturę, z dominacją nawiewu na szyby i nogi i tak naprawdę możemy raz na zawsze zapomnieć o ustawieniach klimatyzacji na długie tygodnie.

Warto również raz do roku przeprowadzić serwis klimatyzacji w zaufanym warsztacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *