Podstawowe czynności przy pojeździe samochodowym

wash-a-car-1822415_1280

Prace serwisowe przy samochodzie powinny być regularnie przeprowadzane z wielu względów. Każdy kierowca dbający o swój samochód powinien regularnie wykonywać przy nim podstawowe czynności, które wpływają znacząco na bezpieczeństwo, komfort prowadzenia auta i na stan eksploatacji pojazdu. Poniżej zostaną przedstawione podstawowe czynności, które każdy powinien wykonać przy swoim pojeździe, aby możliwe było komfortowe korzystanie z niego na co dzień.

Wymiana płynów eksploatacyjnych

Każdy z posiadaczy samochodów powinien sobie zdawać sprawę, z istotności regularnej wymiany wszelkich płynów eksploatacyjnych. Doroczna wymiana oleju powinna być oparta nie tylko na deklarowanych przez producenta okresach trwałości mieszanki olejowej, ale i na indywidualnych parametrach użytkowania pojazdu: wieku silnika, stylu jazdy, jakości tankowanego paliwa. Zaleca się wymianę najpóźniej co 20 tysięcy kilometrów.

Serwisowanie klimatyzacji

Przez wielu kierowców klimatyzacja samochodowa jest traktowana „po macoszemu”. Brak zwracania uwagi na czystość klimatyzacji, poziom czynnika chłodniczego i regularną sanację przyczynia się do ograniczenia jakości chłodzenia oraz zagrożenia uszkodzenia klimatyzacji.

Stan kół i ogumienia

Jedną z podstawowych prac wykonywanych przy samochodzie jest regularna wymiana opon. Ma ona najczęściej charakter sezonowy, związany ze zmianą ogumienia na sezonowe. Każdy kierujący powinien jednak regularnie kontrolować stan opon i stopień zużycia bieżnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *